Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rząd Korei Północnej: obwiniamy urzędników za bezczynność w związku z ofiarami tajfunu

ASy 13:47 5 września 2020
Powodem tajfunu jest najwilgotniejsza pora deszczowa w historii PAP
Północnokoreańska partia rządząca wzywa do ukarania urzędników, których niewykonanie rozkazów spowodowały dziesiątki ofiar podczas tajfunów. Żywioł w tym tygodniu uderzył w Półwysep Koreański.

Kraj obecnie zmaga się także z ulewnymi deszczami i powodziami. Powodem jest najwilgotniejsza pora deszczowa w historii.

"Rodong Sinmun", oficjalna gazeta partyjna, doniosła, że urzędnicy w Wonsan (wschodnie nadbrzeże) szczególnie mocno dotkniętym przez tajfun Maysak, oraz w okolicznej prowincji Kangwon nie wdrożyli instrukcji zabezpieczających zagrożone budynki i ewakuacji mieszkańców.

- Doszło do kilkudziesięciu ofiar z powodu biurokracji i sztuczek wśród urzędników miasta i prowincji, którzy nie zaakceptowali wytycznych partii - napisała gazeta.

Partia zorganizowała spotkanie w celu dokonania przeglądu wykroczeń urzędników i ubiegania się o surową karę prawną.
W środę telewizja państwowa wyemitowała rzadkie relacje na żywo o fali burzowej i ulewnych deszczach, w tym z Wonsan, pokazując uszkodzony most, zalany plac i budynki oraz furgonetkę z głośnikami do nadawania ostrzeżeń bezpieczeństwa.

Rodong Sinmun oddzielnie donosił o działaniach mających na celu naprawę zniszczonych gospodarstw rolnych w centralnym hrabstwie Unpa.
Rosną obawy o dalsze szkody w uprawach i zaopatrzeniu w żywność.

 

Źródło: Reuters

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze