Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ryszard Terlecki: posłowie z Kukiz'15 proszą o przyjęcie ich do klubu parlamentarnego PiS

PR 12:53 17 czerwca 2019
Telewizja Republika
- Posłowie z ruchu Kukiz'15 przychodzą i proszą o przyjęcie ich do klubu PiS; zastanawiamy się nad tym, czy jakoś podtrzymywać istnienie Kukiz'15, czy zgodzić się, że część tego środowiska, w tym posłowie, przejdzie do nas - mówił szef klubu PiS Ryszard Terlecki w Radiu Kraków.

Marszałek Ryszard Terlecki w Radiu Kraków mówił o prognozowanych wynikach wyborów możliwej przewadze.

- Nie chcemy być tak optymistyczni czy tak przekonani o swoich możliwościach, żeby mówić o większości konstytucyjnej - mówił.

- Nam na razie chodzi o to przede wszystkim, żeby mieć bezpieczną większość, czyli taką większość, która pozwoli rządzić samodzielnie - kontynuował.

- Wolelibyśmy rządzić sami, na to się nastawiamy, taka będzie kampania, aby to osiągnąć - powiedział.

Terlecki powiedział także, że jako potencjalny koalicjant wymieniany jest ruch Kukiz'15. Marszałek zdradził jednak, że posłowie tego klubu, chcą wstąpić do PiS.

- W tej chwili do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się nad tym, co zrobić, czy jakoś podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że część jego aparatu politycznego, w tym posłowie, przejdzie do nas - powiedział Terlecki.

 

Czytaj także:

Prezes Kaczyński o PO-KO: Oni niczego, co mówią społeczeństwu, nie traktują poważnie

Źródło: Radio Kraków

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze