Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ryszard Petru deklaruje: nowo zarejestrowana partia będzie tworzyć nową jakość na scenie politycznej

am 11:13 17 listopada 2018
"Partia jest już zarejestrowana. To jest ugrupowanie, które chce tworzyć nową jakość na scenie politycznej" - mówił Ryszard Petru (Liberalno-Społeczni) w RMF FM. W sobotę zostanie ogłoszony termin konwencji wyborczej nowej partii, przedstawiona nazwa ugrupowania i logotyp.

"To będzie partia, która stawia na dwa filary, czyli gospodarkę i społeczeństwo" - zaznaczył polityk. Jego zdaniem dzisiaj w polskim parlamencie nie walczy się o dobre rozwiązania w gospodarce, które umożliwiłyby polskim przedsiębiorstwom "lepsze funkcjonowanie".

Zdaniem Petru "antyPiS" nie wystarczy" opozycji, by wygrać wybory. "Polacy chcą wiedzieć, jak Polska będzie wyglądać za pięć, dziesięć lat" - powiedział. Zaznaczył również, że należy punktować te rzeczy, które można zrealizować lepiej czy inaczej niż robi to Prawo i Sprawiedliwość.

Jak deklaruje przyszły lider, w nazwie nie będzie jego imienia i nazwiska.

Pytany o ewentualne wycofanie programu 500+, Petru podkreślił, że nie popiera tego, by program "obejmował osoby najzamożniejsze".

Konferencja prasowa Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus dotycząca nowego projektu politycznego odbędzie się o godz. 13 w Warszawie. Były lider i założyciel Nowoczesnej Ryszard Petru opuścił partię w maju. Obecnie wraz b. posłankami Nowoczesnej Joanną Scheuring-Wielgus i Joanną Schmidt jest w sejmowym kole Liberalno-Społeczni.

Źródło: RMF FM

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze