Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ryszard Legutko: chrześcijanie w Europie są dyskryminowani

M.N. 16:18 29 listopada 2018
W piątek w Krakowie rozpocznie się Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan. – Dyskryminacja chrześcijan w Europie objawia się na różne sposoby, między innymi poprzez wprowadzanie niekorzystnych dla nich zmian prawnych – powiedział w Polskim Radiu 24 organizator kongresu prof. Ryszard Legutko.

To czwarta edycja kongresu w obronie chrześcijan. - Będziemy mówić  głównie o dyskryminowaniu chrześcijan w Europie. Poprzednie trzy odsłony poświęcone były prześladowaniom chrześcijan na świecie – zaznaczył Ryszard Legutko.

Jak podkreślił, dyskryminacja wyznawców Chrystusa w Europie objawia się na różne sposoby. - Ja już nie mówię o dyskryminacji społecznej, która oznacza, że niedobrze jest przyznawać się do swojej religii - bo wtedy jest się ofiarą ostracyzmu, ma się na przykład mniejsze szanse na uzyskanie pracy - ale są też zmiany prawne. Będziemy mówić właśnie o tych zmianach – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Dodał, że niektóre zmiany w prawie mają charakter jawnie dyskryminujący. - Przede wszystkim – i to jest sprawa najbardziej bolesna – w wielu państwach europejskich znika z systemów prawnych klauzula sumienia, która do tej pory dawała ochronę chrześcijanom: katolikom i protestantom. Dawała ochronę przed działaniami, które oni uważają za moralnie niedopuszczalne – zaznaczył profesor.  

- Na przykład we Francji za skłanianie kobiet do zarzucenia planów aborcji grozi kara do dwóch lat więzienia i 30 tysięcy euro grzywny. To jeden z przykładów zmian w prawie – dodał Ryszard Legutko.

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze