Ruszyło Tour de France. Czterech Polaków w stawce

flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0

Tegoroczny wyścig Tour de France rozpoczął się w holenderskim Utrechcie. Pierwszym wyzwaniem była 14-kilometrowa jazda na czas. Kolarze rywalizowali przy bardzo wysokiej temperaturze. Najlepiej z Polaków wypadł Michał Kwiatkowski, który zajął 64 miejsce.

Pierwszy etap Tour de France wygrał Australijczyk Rohan Dennis jadący w barwach BMC Racing. 5 sekund do pierwszego lidera Wielkiej Pętli stracił Tony Martin, który podobnie jak Michał Kwiatkowski, reprezentuje Etixx-Quick Step. Trzeci na mecie pojawił się Fabian Cancellara. Najlepszy z Polaków, mistrz świata z Ponferady Michał Kwiatkowski zajął 64 miejsce i do pierwszego Rohana Dennisa stracił minutę i sześć sekund. Bartosz Kuzarski zajął 92 lokate (1 minuta i 16 sekund starty), Rafał Majka był 111. (1.23 straty) a Michał Gołaś 117. (1.24 straty).