Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ruszyła likwidacja najsłynniejszej samowoli budowlanej w Polsce! Czarny Kot przestanie istnieć

K.B. 16:16 2 grudnia 2019
wikimedia commons
Najbardziej znana samowola budowlana w Warszawie może zniknąć. Zawarto umowę na rozbiórkę nielegalnie postawionych dobudówek.

Ochrzczony przez warszawiaków "najbrzydszym budynkiem stolicy" Czarny Kot przestaje istnieć w obecnym kształcie. Ruszyły przygotowania do rozbiórki hotelu. Na jego teren wszedł wykonawca w asyście służb.

Rano została zawarta umowa na rozbiórkę #CzarnyKot - służby z wykonawcą właśnie weszły na teren, gdzie przeprowadzona będzie likwidacja najsłynniejszej samowoli budowlanej w Polsce – poinformował na Facebooku wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

 

Podpisanie umowy z wykonawcą potwierdził w rozmowie z tvnwarszawa.pl powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Andrzej Kłosowski.

Wykonawca wszedł na teren nieruchomości. Jest spisywane porozumienie z inwestorem w kwestii opróżnienia budynku. Inwestor zadeklarował, że sam to zrobi w poniedziałek. Odcinane będą media - wyjaśnił.

Przetarg na rozbiórkę Czarnego Kota, który mieści się przy ulicy Okopowej w Warszawie, wygrała firma PHU Rec-Tom. Wyburzenia mają zostać zrealizowane w ciągu 2 miesięcy. Nakaz rozbiórki nie obejmuje parteru ani pierwszej kondygnacji.

Czarny Kot powstał w latach 80. jako jednopiętrowy pawilon. W latach 90. do budynku dobudowano kolejne piętra, nowe skrzydła i baszty. Wszystko powyżej pierwszego piętra powstało bez pozwoleń na budowę.

W 2009 r. miasto odmówiło przedłużenia dzierżawy na działkę, na której stoi hotel, ze względu na to, że był samowolą budowlaną. W połowie grudnia 2018 roku Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, zgodnie z którym budynek ma być wyburzony.

Źródło: Radio Zet, Media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze