Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rusza Anakonda 2016. Szef MON: To największe ćwiczenia sojusznicze w niepodległej Polsce

dmc 15:46 6 czerwca 2016
Antoni Macierewicz, szef MONFACEBOOK/ MON
Na placu apelowym w Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie odbyła się uroczystość rozpoczęcia ćwiczeń Anakonda 2016, w których uczestniczy 31 tys. żołnierzy z 24 krajów sojuszniczych i partnerskich.

– Trzeba podkreślić, że w tych trudnych warunkach, w jakich znajdujemy się dzisiaj w Polsce i na wschodniej flance, wasze ćwiczenia mają charakter przede wszystkim obronny – mówił do zgromadzonych w AON żołnierzy minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Jak dodał, celem Anakondy 2016 jest sprawdzenie zdolności krajów Sojuszu do obrony wschodniej flanki NATO. – Szczególnie zależy nam na sprawdzeniu skuteczności zgrania działań żołnierzy i dowództw, zwłaszcza w warunkach wojny hybrydowej – podkreślił szef MON.

Macierewicz zaznaczył, że po raz pierwszy w manewrach biorą udział wojskowi z krajów partnerskich spoza NATO. – Myślę, przede wszystkim o żołnierzach z Ukrainy, Gruzji, Macedonii, Szwecji i Finlandii – mówił. Minister oświadczył, że w ćwiczeniach Anakonda 2016 weźmie udział 31 tys. żołnierzy z 24 krajów sojuszniczych i partnerskich.

– Jestem przekonany, że cele, które zostały postawione przed tymi niezwykłymi ćwiczeniami, zostaną osiągnięte, a potencjalni wrogowie skutecznie odstraszeni. Ćwiczenia Anakonda 2016 uważam za rozpoczęte. Proszę panów generałów, odpowiedzialnych za poszczególne części ćwiczeń, o przedstawienie swoich zadań – zakończył szef MON. 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze