Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rusza 16. Festiwal Chopin i jego Europa. Inny niż wszystkie

AKŁ 12:35 15 sierpnia 2020
plakat festiwaluNIFC
Nie było jeszcze takiego Chopina i jego Europy. Nigdy jednak nie był przygotowywany i realizowany w tak dramatycznej, w skali ogólnoświatowej, sytuacji. Nigdy nie musiał odnaleźć się w rzeczywistości, która w istotny sposób ogranicza całe nasze życie, praktycznie uniemożliwiając organizację wydarzeń artystycznych w formie, do jakiej przywykliśmy – i także uczestnictwo w nich – napisał Stanisław Leszczyński w przeddzień rozpoczęcia imprezy.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i jego Europa – międzynarodowy festiwal muzyczny pod dyrekcją Stanisława Leszczyńskiego organizowany od 2005 w Warszawie przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, przedstawiający muzykę europejską od klasycyzmu  do współczesności w odniesieniu do życia i twórczości Chopina.

Koncerty odbywają się w Sali Koncertowej i kameralnej Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, na scenie Teatru Wielkiego -Opery Narodowej oraz w domu rodzinnym Chopina w Żelazowej Woli.

Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 15-31 sierpnia 2020 r.

Program festiwalu znajduje się pod linkiem: https://festiwal.nifc.pl/pl/2020/kalendarium

 Wczoraj uruchomiono sprzedaż biletów na drugą część festiwalu. Można więc już zapewnić sobie miejsce na recitale Ivo Pogorelica, Dmitri Alexeeva czy Yulianny Avdeevej, koncerty kameralne Kevina Kennera z Apollon Musagète Quartet i Ensemble DIaloghi, recital pieśni Christopha Prégardiena i Juliusa Drake’a oraz Matthiasa Goerne i Jana Lisieckiego – i szereg innych wydarzeń.


Niemal wszystkie koncerty dostępne będą w streamingu live na stronie youtube Instytutu. Jedyne koncerty, jakich nie będzie można zobaczyć to recitale Ivo Pogorelica, Nikolaia Lugansky’ego i Evgeny Bozhanova. Uwaga: recital pieśni Matthiasa Goerne i Jana Lisieckiego transmitowany będzie na stronie internetowej Instytutu.

Większość z koncertów live, będzie również potem dostępna w formie vod.
Ponadto w Programie 2 Polskiego Radia wysłuchać będzie można bezpośrednich transmisji wszystkich koncertów, które odbędą się o godz. 21.00 (za wyjątkiem recitalu Ivo Pogorelica), jak również Hrabiny Stanisława Moniuszki.

Źródło: NIFC

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze