Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rusiński prosto z USA! "To uwieńczenie procesu wzmocnienia i obecności wojsk amerykańskich w Polsce"

pmb 18:15 12 czerwca 2019
Fot. Telewizja Republika
Ten dzień jest szczególny, gdyż jest uwieńczeniem procesu politycznego wzmocnienia i obecności wojsk amerykańskich w Polsce w ramach sojuszu NATO. To sprawa strategiczna dla Polski – powiedział Maciej Rusiński (szef klubów "Gazety Polskiej" w Nowym Jorku) prosto ze Stanów Zjednoczonych dla Telewizji Republika.

Prezydent Andrzej Duda składa właśnie oficjalną wizytę w Waszyngtonie, gdzie spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Zgodnie z zapowiedzią szefa MON Mariusza Błaszczaka, Polska zamierza kupić 32 samoloty F-35. Maszyny mają przelecieć nad południowym trawnikiem przed Białym Domem – podaje CNN, powołując się na swoje źródła.  

– Jest to porozumienie, które – mam nadzieję – otworzy jak gdyby w jakimś sensie nowy rozdział w naszej współpracy militarnej, ale mam nadzieję także, że i na innych polach, bo tych porozumień podpisanych dzisiaj będzie kilka – podkreślił prezydent.

Czytaj więcej: Wizyta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Oprócz pary prezydenckiej, pojawi się jeszcze niespodziewany gość... 

Wizytę Andrzeja Dudy w USA skomentował Maciej Rusiński. – Jest tu wiele organizacji. Przede wszystkim ten dzień jest szczególny, gdyż jest uwieńczeniem procesu politycznego wzmocnienia i obecności wojsk amerykańskich w Polsce w ramach sojuszu NATO. Jest to sprawa strategiczna dla Polski – podkreślił szef klubów "Gazety Polskiej" w Nowym Jorku.

– Prezydent wyraził podziękowania ku zebranym, za to, że przyszli pod Biały Dom. Andrzej Duda podziękował za te wszystkie wysiłki, które trwały już od kilku lat.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze