Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Ruch obywatelski" Trzaskowskiego? Budka wyjaśnia

JJ 21:11 27 lipca 2020
Lider Platformy Obywatelskiej, Borys BudkaWikimedia Commons
W poniedziałek w Katowicach lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka wypowiedział się na temat zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy, który ubiegał się niedawno o urząd głowy państwa wspominał o budowie ruchu lub zaprzecza obywatelskiego Koalicji Obywatelskiej jako uzupełnienia działalności jej głównej partii.

Jak wskazał Budka, energia w ostatniej kampanii wyborczej płynęła przede wszystkim z ludzi, którzy zaangażowali się w wybory, często po raz pierwszy, jednak wiedzą, że o Polskę trzeba walczyć i warto być aktywnym. Z tego też powodu- podkreślił lider PO- Rafał Trzaskowski zapowiedział dobudowanie do KO „bardzo ważnego filara”.

– Jako szef Platformy wszystkich was bardzo chętnie i gorąco was wszystkich zapraszam do Platformy Obywatelskiej. Zapraszam do tego, byśmy wspólnie zmieniali partie polityczne, bo żyjemy w systemie partyjno-gabinetowym i bez partii nie wygrywa się wyborów parlamentarnych. Ale te wybory pokazały, że same partie nie wystarczą– mówił lider partii.

– Dlatego potrzebujemy wspólnie znaleźć taką formułę, żeby ci wszyscy, którzy chcą się angażować w różnego rodzaju inicjatywy obywatelskie; którzy mówią: my się do parlamentu, do rady miasta nie wybieramy, ale chcielibyśmy wspierać np. niektóre działania dotyczące samorządu, NGO-sów, chcemy zakładać fundacje - żeby tę wspólną platformę znajdować w Nowej Solidarności – wyliczał. Taki ruch obywatelski to w ocenie Borysa Budki coś więcej niż partie polityczne- chodzi bowiem o aktywność w sferach, w których partie nie wystarczą, takich jak np. samorządy.

– Wiecie doskonale, jak ważny w codziennym życiu jest samorząd. Co się niestety będzie działo, kolejnym elementem do zawłaszczenia przez partię władzy będzie samorząd. Kiedy się to nie uda? Kiedy bardzo mocno, aktywnie będziemy bronić polskie samorządności. Nie partii politycznej, nie konkretnych ludzi, tylko instytucji - byśmy mogli samo się rządzić- przekonywał polityk. Lider PO przyznał również, że partie polityczne nie są wolne od wad.

– Ale po to obiecałem „Nową Platformę” i nową energię, żeby te wady eliminować. Nie da się tego zrobić, jeżeli nie będzie zastrzyku nowej energii. Cieszę się, że w ostatnim tygodniu kilkanaście osób złożyło akces do Platformy w Katowicach. U mnie w Gliwicach złożyło go kilkadziesiąt już osób, zwłaszcza młodych- wskazał.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze