Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rozszyfrowano list od diabła z XVII wieku!

M.N. 17:04 10 września 2017
pixabay.com
Kodowany list został napisany przez zakonnicę z XVII wieku, która twierdziła, że jest opętana przez diabła. Wreszcie przetłumaczono go przy użyciu specjalnego oprogramowania.

List napisała Maria Crocifissa della Concezione w klasztorze Palma di Montechiaro w 1676 roku. Twierdziła, że ​​napisał go szatan za pomocą jej dłoni.

Opisuje on Boga, Jezusa i Ducha Świętego jako ludzki wymysł. "Bóg uważa, że ​​może uwalniać śmiertelników" - mówi list. Inne zdanie brzmi: "Być może teraz, Styx jest pewny", nawiązując do rzeki Styx, która oddziela ziemię od świata zmarłych w mitologii greckiej i rzymskiej.

Siostra Maria Crocifissa della Concezione urodziła się w 1645 roku w Isabella Tomasi. Pewnego ranka w 1676 roku obudziła się w tuszu z tajemniczym listem przed nią, mówiąc swoim siostrom, że była opętana przez szatana i że zmusił ją do napisania wiadomości.

Wielu próbowało ją dekodować przez lata, ale nikomu się nie udało - aż do tej pory. Zespół z Centrum Nauki Ludum w Katanii, na Sycylii, korzystał z programu, który znalazł w ciemnej sieci, aby rozszyfrować list.

Siostra Maria była bardzo biegłą lingwistką. Naukowcy uważają, że list jest w rzeczywistości napisany w jej własnym języku. Grupa przetłumaczyła 15 wierszy listu i stwierdziła, że ​​omawia on relacje między ludźmi, Bogiem i szatanem. Mówią, że ten list jest poruszający, ale nie do końca spójny i zrozumiały.

Źródło: dailymail.co.uk

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze