Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rozprawy w procesie Amber Gold odwołane. Powodem choroba dziecka Katarzyny P.?

ma 7:45 28 kwietnia 2016
WIKIPEDIA/ZORRO2212/CC BY-SA 3.0
Planowane na dzisiaj i jutro rozprawy w procesie Amber Gold przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zostały przełożone. Sąd nie podał oficjalnego powodu odwołania, jednak RMF FM nieoficjalnie informuje, że powodem odwołania rozpraw jest choroba dziecka oskarżonej Katarzyny P.

Ojcem dziecka oskarżonej jest oficer z więzienia. RMF FM podaje, że jeśli Katarzyna P. zostanie skazana, dziecko będzie mogło przebywać z nią w celi nawet do czwartego roku życia.

W sprawie procesu Amber Gold dotychczas odbyły się dwie rozprawy. Podczas ostatniej Katarzyna P. nie złożyła wyjaśnień. Adwokat oskarżonej kobiety wniósł wtedy o zwolnienie klientki z aresztu, ale sąd ostatecznie odrzucił ten wniosek.

Katarzyna P. i jej mąż Marcin P. oskarżeni są o oszustwo na ponad 850 mln zł. Małżeństwo, prowadząc nielegalną działalność parabankową, wyłudziło pieniądze od ponad 19 tys. kientów.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji – przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku – które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. 13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła likwidację, tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

 

Źródło: rmf24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze