Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rozprawa ws. lotu do Smoleńska z udziałem Arabskiego. Oskarżony nie przyznaje się do winy

mg 10:02 11 sierpnia 2016
FLICKR/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/CC BY-ND 2.0
Dziś kolejna rozprawa w rozpoczętym 31 marca procesie dot. zaniedbań podczas organizacji lotu z 10 kwietnia 2010 roku do Smoleńska. Głównym oskarżonym jest Tomasz Arabski, były szef kancelarii premiera Donalda Tuska, który tym razem pojawił się w sądzie. – Nie przyznaję się, bo jestem niewinny. Nie będę odpowiadał na dzisiejszej rozprawie na pytania. Złożę tylko oświadczenie – powiedział Arabski w Sądzie Okręgowym w Warszawie, cytowany przez TVP Info.

Były szef kancelarii premiera Tomasz Arabski i cztery inne osoby: dwoje pracowników kancelarii byłego premiera i dwoje  pracowników ambasady RP w Moskwie, są oskarżonymi w trybie prywatnym o niedopełnienie obowiązków podczas organizacji lotu tupolewa z śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie do Smoleńska 10. kwietnia 2010 roku. Prywatne oskarżenie w tej sprawie wystosowało 11 rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Oskarżonym grozi do trzech lat więzienia.

Dziś odbyła się już piąta rozprawa w tym procesie. Główny zainteresowany - Tomasz Arabski - nie pojawił się na żadnej z wcześniejszych. Teraz mógł skorzystać z możliwości odmowy składania zeznań, postanowił złożyć oświadczenie

Po wyjściu z sali rozpraw Arabski rozmawiał z dziennikarzami:

Proces ruszył 31 marca, jednak z powodu niepojawienia się na sali rozpraw Tomasza Arabskiego sprawa nie znalazła wówczas swojego finału. Sąd ogłosił przerwę do 27 kwietnia. Sprawę wytoczono po tym, jak w listopadzie ub.r. prokuratura umorzyła śledztwo ws. organizacji lotów do Smoleńska przez cywilnych urzędników. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga oceniła, że choć były nieprawidłowości, to nie wystarczają one do postawienia zarzutów.

Źródło: TVP Info, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze