Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rozporządzenie dot. ograniczeń zostało przypieczętowane. Od 28 grudnia obowiązuje kwarantanna narodowa

AR 9:49 22 grudnia 2020
W naszym kraju od 28 grudnia do 17 stycznia rząd wprowadza kwarantannę narodową.
W Dzienniku Ustaw w poniedziałek wieczorem opublikowano rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nim od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 r. obowiązywać będą m.in. obostrzenia w działalności hoteli i galerii handlowych.

W rozporządzeniu zapisano, że od dnia 31 grudnia 2020 r. od godz. 19.00 do dnia 1 stycznia 2021 r. do godz. 6.00 na obszarze Polski przemieszczanie się osób jest możliwe wyłącznie w celu: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Zgodnie z rozporządzeniem od 31 grudnia do 17 stycznia obowiązywać będą m.in. ograniczenia w działalności hoteli. Z zakwaterowania w hotelach będą mogli korzystać tylko m.in. medycy, załogi samolotów, kierowcy transportu drogowego. Będą mogły działać hotele robotnicze lub dla pracowników sezonowych.

W terminie tym ograniczona zostanie też działalność galerii handlowych. W obiektach handlowych lub usługowych o powierzchniach powyżej 2000 m.kw. będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego - będą jednak w takich miejscach mogły działać sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowalne, meblowe, z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnymi.

Ponadto zgodnie z rozporządzeniem w dniach 28 grudnia - 17 stycznia nie będą mogły działać: dyskoteki i kluby nocne oraz baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness, z wyłączeniem tych działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, czy przeznaczonych dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych. Według rozporządzenia nie będzie można też w tym terminie prowadzić działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej.

W naszym kraju od 28 grudnia do 17 stycznia, czyli do końca ogłoszonej wcześniej przerwy szkolnej rząd wprowadza kwarantannę narodową.

Szereg obowiązujących już ograniczeń pozostanie bez zmian:

  • Osoby poniżej 16. roku życia od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18 mogą przemieszczać się tylko z opiekunem
  • W zgromadzeniach może uczestniczyć maksymalnie pięć osób
  • Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji
  • Zamknięte są siłownie, kluby fitness i aquaparki
  • Zamknięte są restauracje i bary, a posiłki mogą być wydawane tylko na wynos
  • Żłobki i przedszkola funkcjonują bez zmian
  • W sklepach i kościołach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 15 m kw. pomieszczenia
  • W sklepach od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 obowiązują tzw. godziny dla seniorów

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze