Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rozpoczyna się akcja "Bezpieczne ferie 2019". ZOBACZ na czym ona polega

AS 16:40 11 stycznia 2019
pixabay
Rozpoczyna się akcja "Bezpieczne ferie 2019". Policjanci podczas specjalnych kontroli sprawdzą stan techniczny autokarów wyjeżdżających na zimowiska. Kierowcy aut osobowych także powinni spodziewać się większej liczby patroli na trasach wiodących na zimowy wypoczynek.

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział, że najlepiej jeśli wcześniej rodzice umówią sprawdzenie autokaru wyjeżdżającego w trasę z ich dziećmi.

Dzwoniąc pod numer najbliższej komendy policji można dowiedzieć się, gdzie w okolicy przeprowadzane są kontrole przed wyjazdami grup zorganizowanych i jak można umówić się na indywidualne sprawdzenie autobusu.

Radosław Kobryś podkreśla, że w ostatnich latach stan techniczny autokarów znacznie się polepszył. Policjant zwrócił uwagę, że najczęstszymi powodami zatrzymania dowodów rejestracyjnych jest na ogół stan opon czy oświetlenia, a nie jak przed laty drastyczne usterki układu hamulcowego czy kierowniczego.

Także bardzo rzadko zawodowi kierowcy prowadzą pod wpływem alkoholu, bo wzrosła świadomość konsekwencji utraty uprawnień do wykonywania zawodu kierowcy.

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych kontrole autokarów zarówno przed wyruszeniem jak i w trasie są prowadzone także przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze