Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rozpoczęła się wielka sześciodniowa akcja policji; na drogach nawet ponad 6 tys. funkcjonariuszy

PR 9:44 24 grudnia 2019
Nawet ponad 6 tys. policjantów wyjedzie na polskie drogi podczas akcji policji pod nazwą "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" - czytamy na stronie policji. Policjanci w tych dniach zadbają o płynność ruchu; zwrócą też uwagę na wszelkie wykroczenia kierowców.

 

Święta Bożego Narodzenia to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdża, by spotkać się z rodzinami lub wypocząć.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie".

Akcja rozpoczęła się dziś o godzinie 6:00 i obejmuje zasięgiem całą Polskę i potrwa do niedzieli 29.12.

 W tym czasie na drogi każdego dnia akcji wyjedzie średnio ponad 5 tys. policjantów, ale policjanci nie wykluczają, że pierwszego i ostatniego dnia działań liczba funkcjonariuszy przekroczy 6 tys. Policjanci będą patrolować głównie miejsca szczególnie niebezpieczne, a także drogi wjazdowe i wyjazdowe z największych miast.

Podstawowym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu - informuje policja.

- Przygotowania związane z okresem przedświątecznym oraz samymi Świętami Bożego Narodzenia powodują, że wszyscy się śpieszymy, ciągle brakuje nam czasu i jesteśmy roztargnieni. Na drogach pojawia się więcej niż zwykle pojazdów i pieszych. To wszystko w połączeniu ze zmiennymi, niekorzystnymi o tej porze roku warunkami drogowymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, może powodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym - czytamy na stronie policji.

W tym wyjątkowym okresie policjanci będą wspierać podróżnych w bezpiecznym dotarciu do celu.

 

Policja przypomina:

- W podróży wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg.

- Pamiętajmy też, że obecna pora roku nie sprzyja pieszym. Apelujemy do kierujących, aby obserwując drogę wzięli pod uwagę, że poruszają się po niej niechronieni uczestnicy ruchu, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni.

 

Czytaj także:

Specjalne Życzenia od Prezydenta Polski dla Telewizji Republika!

GPC: Czar Wigilii i świąt Bożego Narodzenia - zostajemy obdarowani w czytelny sposób sensem, miłością, bliskością i czułością przez Tego, który jest najważniejszy

Źródło: policja

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze