Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rozpoczęła się msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

JJ 19:10 10 lutego 2020
Jak co miesiąc, o godzinie 19.00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie rozpoczęła się msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej oraz ich najbliższych.

Ksiądz prałat Bogdan Bartołd powitał wiernych, mówiąc o uzdrowicielskiej mocy Chrystusa

– Jezus przyszedł, aby odbudować naszą bliskość z Bogiem. Mógł uzdrawiać na odległość i czasami tak robił, ale na ogół wolał, aby uzdrowienie było połączone z dotknięciem, czyli dokonywało się w dużej bliskości między nim a człowiekiem- podkreślił duchowny.

– Często podkreślał również, że to wiara uzdrawia człowieka. Bez naszej wiary, Bóg niewiele może zdziałać w naszym życiu- dodał.

 – Wiara to nie tylko przekonanie, że Bóg istnieje i jest wszechmogący. Wiara to bliskość z Bogiem oparta na wzajemnej miłości. Przychodzimy do katedry warszawskiej, bo mimo upływu lat każdy z nas pamięta tamtą chwilę, gdy dowiedział się o tragedii i pamięta swoje myśli, swój ból, swoje odczucia- powiedział kapłan. 

– W godzinę narodowej tragedii płynęły wtedy słowa modlitwy i słowa prosby: Boże uwolnij mnie od smutku, wyzwól mnie z udręki, spojrzyj na mój ból i utrapienie. My wszyscy w sercu i w duchu tamtego poranka staliśmy się dziedzicami testamentu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Wypełniając ten testament, pragniemy dziś ich wszystkich polecać Bogu i modlić się o łaskę zbawienia dla nich-mówił do wiernych ks. Bogdan Bartołd. 

– Chcemy otoczyć modlitwą również tych naszych bliźnich, których osobiście dotknął dramat smoleński. By mogli z wiarą przeżywać tę bolesną rozłąkę. Ufamy, że Bóg wysłucha naszych modlitw i ofiaruje naszej ojczyźnie również dar swojego Pokoju- podkreślił proboszcz Archikatedry Warszawskiej.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze