Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rozpoczęła się konferencja "Solidarności". Prezydent złożył kwiaty

kos 11:35 25 sierpnia 2017
prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda złożył w piątek kwiaty przed bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. O godz. 11 w pobliskiej Sali BHP rozpoczęła się debata "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit?" dotyczącej zmian w konstytucji.

Prezydentowi towarzyszył wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Kwiaty przed bramą złożyli także m.in.: marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz szef "Solidarności" Piotr Duda.

W debacie organizowanej przez NSZZ "Solidarność", oprócz głowy państwa, będą uczestniczyć: wiceszef Kancelarii Prezydenta, pełnomocnik prezydenta ds. referendum Paweł Mucha, prof. Jakub Stelina z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Dariusz Dudek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. Jan Wojtyła z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. Piotr Uziębło z Uniwersytetu Gdańskiego, były przewodniczący NSZZ "Solidarność" Marian Krzaklewski i członek prezydium Komitetu Krajowego Henryk Nakonieczny.

W konferencji weźmie też udział szef Solidarności Piotr Duda oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

– Dzisiejsza konferencja i jej data jest dla nas bardzo ważna. Długo czekaliśmy na inicjatywę, aby po 20 latach obowiązującej obecnie Konstytucji rozpocząć szeroką debatę, która ma się zakończyć referendum konsultacyjnym. Solidarność włącza się w debatę konstytucyjną. Związek od lat postuluje zmiany, których potrzebują polscy obywatele. Pierwsza debata konstytucyjna odbywa się dziś, 25 sierpnia w historycznej sali BHP w Gdańsku. Jest to faktyczny początek dyskusji o zmianach w konstytucji zainicjowanych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę – powiedział przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda. 

Źródło: prezydent.pl / tysol.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze