Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rozłam w PO coraz bardziej realny? Politycy partii piszą do Schetyny

ap 14:27 21 lipca 2016
FLICKR/PLATFORMARP/CC BY-ND 2.0
Nie cichną echa decyzji podjętej wczoraj przez Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej o usunięciu z partii trzech członków Dziś politycy PO na czele z Ewą Kopacz i Stefanem Niesiołowskim piszą list do Grzegorza Schetyny domagając się cofnięcia decyzji.

O liście pod którym miało podpisać się już 20. polityków PO, informuje portal 300polityka. Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy portalu, wśród podpisanych mają znajdować się takie nazwiska jak Stefan Niesiołowski, Ewa Kopacz, Marian Zembala, Henryka Krzywonos i Marek Biernacki.

Wczoraj Zarząd Krajowy PO zdecydował o wykluczeniu Michała Kamińskiego, Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego. Głównym powodem usunięcia Protasiewicza i Huskowskiego miało być szkodzenie wizerunkowi partii, a także działanie na szkodę PO. Z kolei Kamiński miał narazić się brakiem konsultacji z partią odnośnie swoich wystąpień medialnych. Według oficjalnych informacji decyzją podjęto niemal jednomyślnie.

Wykluczenie z partii trzech polityków skrytykował Stefan Niesiołowskiego. W jego ocenie taka decyzja "szkodzi Platformie". Jak dodał, "wyrzucenie trzech zasłużonych, wybitnych posłów bez żadnego racjonalnego uzasadnienia było ciężkim błędem".

Ponadto, poseł PO jawnie zaatakował Grzegorza Schetynę, którego określił mianem "złego przywódcy". – PO zawsze była partią demokratyczną, PO Donalda Tuska była partią, w której były różne poglądy i siła Platformy to demokracja. Ewa Kopacz bardzo dzielnie występowała, osamotniona w tym zarządzie w pełni kontrolowanym przez Schetynę, który właściwie ma tam samych swoich zauszników – stwierdził. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: 300polityka.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze