Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rozbrajająca szczerość! Kidawa-Błońska: Nie jestem dobra w ekonomii

JJ 17:13 24 marca 2020
Wikimedia Commons, CC BY 2.0
– Wszystkie opłaty, które możemy znieść i ułatwić ludziom przetrwanie tego trudnego okresu są bardzo ważne. Ważne, żeby wszystkie daniny, które muszą ludzie płacić, w tej chwili zatrzymać- stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska, próbując odpowiedzieć na pytanie o zniesienie opłaty prolongacyjnej.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta była dziś gościem redaktor Beaty Lubeckiej na antenie Radia Zet. Wywiad został przeprowadzony przez komunikator Skype. 

Jedno z pytań dotyczyło tzw. "tarczy antykryzysowej" czyli propozycji rządu premiera Mateusza Morawieckiego mających zminimalizować dotkliwe skutki kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. 

– Częściowe zniesienie opłaty prolongacyjnej to dobry pomysł?- zapytała dziennikarka Radia Zet.

– Wszystkie opłaty, które możemy znieść i ułatwić ludziom przetrwanie tego trudnego okresu są bardzo ważne. Ważne, żeby wszystkie daniny, które muszą ludzie płacić, w tej chwili zatrzymać- zaczęła Małgorzata Kidawa-Błońska. Wicemarszałek Sejmu, bez odpowiedzi na to konkretne pytanie, kontynuowała długą wypowiedź:

– Po to, żeby z tych środków, które mają można było wypłacać pensje dla pracowników i trzymać miejsca pracy, bo najbardziej boję się tego, że za trzy miesiące powiemy, że już możemy odetchnąć na jakiś czas spokojnie, a okaże się, że ludzie nie będą mieli do czego wracać, że – tak jak się szacuje – ok. miliona Polaków może stracić pracę. Musimy zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. To jest w tej chwili tak samo ważne jak walka z koronawirusem- stwierdziła polityk.

– Jeżeli nasza gospodarka nie przetrwa, to bardzo bardzo długo nie będziemy mogli się z tego podnieść- dodała.

Redaktor Lubecka postanowiła dopytać swoją rozmówczynię, czy wie, czym jest opłata prolongacyjna. Wprawiło to kandydatkę KO na prezydenta w zakłopotanie.

– To są wszystko opłaty, które… Jeżeli podnosimy… Opłaty, które są związane… Nie jestem dobra w ekonomii – od razu to mówię. To są opłaty, które są za przedłużanie. Jeżeli się opłaca kredyty, przedłuża się te wszystkie. To są koszty opłat- stwierdziła polityk. Dziennikarka przytoczyła definicję opłaty prolongacyjnej, co wicemarszałek skomentowała słowami: „Powinno to być zawieszone”.

 

Źródło: Radio Zet

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze