Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Roszczenia finansowe po II wojnie od Polski? Brudziński bez ogródek: o! figa z makiem - dopóki jest rząd PiS, nie ma mowy

PR 13:58 5 maja 2019
Flickr/MSWiA/Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-ND 2.0)
Szef MSWiA stwierdził w niedzielę w TVP Info, że roszczenia finansowe po II wojnie światowej są, ale ze strony Polski i Polaków. - Polska żadnych zobowiązań nie ma - powiedział. Według Brudzińskiego, po słowach Kaczyńskiego i Morawieckiego z sobotnich wystąpień, sprawa jest zakończona.

 

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił w Pułtuski, że Polska żadnych zobowiązań wojennych nie ma - i to zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości.

- To nam należy zapłacić. To nam są niektórzy na zachód od polskich granic winni dziesiątki, setki miliardów euro czy dolarów, może nawet więcej niż bilion, my nie jesteśmy nikomu nic winni – podkreślił.

Przemawiający po prezesie Kaczyńskim premier Mateusz Morawiecki również odniósł się do tej kwestii.

- Nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania – oświadczył premier.

Dziś, goszcząc w studiu TVP Info szef MSWiA Joachim Brudziński także powiedział stanowczo, że Polska, odnośnie II wojny światowej, żadnych zobowiązań nie ma.

- Figa z makiem - dopóki jest rząd PiS, nie ma mowy, aby roszczenia, aby jakakolwiek polska złotówka popłynęła w sposób nieuprawniony do kogokolwiek, nawet jeśli ma siedzibę na bardzo drogiej i prestiżowej ulicy nowojorskiej, w Tel Awiwie, czy Berlinie - oświadczył szef MSWiA Joachim Brudziński.

Kandydat do europarlamentu podkreślił także, że w tej sprawie trzeba bardzo mocno stać na gruncie prawdy historycznej.

- Trzeba powiedzieć bardzo wyraźnie: Polska była ofiarą dwóch totalitaryzmów - wskazał szef MSWiA. 

 

Źródło: Telewizja Republika, TVP Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze