Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjskie samoloty SSJ-100 wycofywane z rejsów! Pasażerowie boją się nimi latać

PR 10:44 9 maja 2019
SSJ-100pixabay
Co najmniej 11 rosyjskich samolotów Suchoj Superjet 100 w ciągu ostatniej doby nie dokończyło rejsów. Na żądanie pasażerów z obawy przed awariami, maszyny zostały zamienione na inne.

W środę pasażerowie Superjeta, który miał lecieć z Moskwy do Rygi poczuli woń palących się przewodów elektrycznych i zażądali zmiany samolotu. Suchoj przygotowany do rejsu Moskwa - Rostów nad Donem nie wystartował, ponieważ zepsuł się jeden ze wskaźników.

Z kolei maszyna, która miała lecieć do Ulianowska zawróciła z pasa startowego ze względu na awarię zgłoszoną przez pilota. Łącznie, co najmniej 11 samolotów tego producenta zostało wycofanych z grafiku lotów.

W niedzielę 5 maja na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie spłonął Superjet, który próbował awaryjnie lądować. Zginęło 41 osób, większość z nich - według mediów - zatruła się toksycznymi produktami spalania. Dziewięć osób pozostaje w szpitalach. Na pokładzie znajdowało się 78 osób, w tym pięcioosobowa załoga samolotu.

 

 

Suchoj Superjet 100 jest maszyną rosyjskiej produkcji. Lata od 2011 roku. Już rok później jedna z maszyn rozbiła się w Indonezji. W katastrofie zginęło 45 osób. W kolejnych latach rosyjskie media informowały o awariach tego typu samolotów.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze