Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjskie korwety na Bałtyku! Mogą przenosić broń atomową

ds 9:15 26 października 2016
Korweta Bujan-MWikipedia.pl
Rosja zamieściła dwie korwety typu Bujan-M na Morzu Bałtyckim – poinformowały szwedzkie media. To jedne z najnowocześniejszych okrętów Floty Czarnomorskiej.

Pierwsze przypuszczenia mówiły, jakoby rosyjskie jednostki kierowały się w stronę Syrii. Według Szwedów, trafią do Kaliningradu, w którym będą stacjonować.

Przed kilkoma dniami korwety zauważono w okolicach Gibraltaru. Później brytyjskie jednostki widziały je na wodach Kanału La Manche, a w poniedziałek ich obecność wykryto na wodach Morza Północnego. Szwedzki dziennik "Aftonbladet" podał we wtorkowy wieczór, że rosyjskie korwety przepłynęły tego dnia przez cieśninę Wielki Bełt i z Morza Północnego wpłynęły na wody Morza Bałtyckiego. Informację potwierdziła także w rozmowie z dziennikiem "Göteborgs-Posten" oficer łączności w szwedzkich siłach zbrojnych, Kristina Astrand Bohman.

"To bardzo silny sygnał Rosji. To zmienia równowagę militarną na Morzu Bałtyckim" - stwierdził Tomas Ries z szwedzkiej Akademii Obrony Narodowej. 

Korwety typu Bujan-M to jedne z najnowocześniejszych okrętów Floty Czarnomorskiej. Są zdolne do przenoszenia różnego rodzaju borni – w tym atomowej.

Źródło: tvn24.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze