Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjski performer podpalił wejście do siedziby FSB

dmc 17:11 9 listopada 2015
Siedziba FSB na Łubiance, Moskwa WIKIPEDIA/ WILSON44691/ DOMENA PUBLICZNA
Piotr Pawlenski, znany z kontrowersyjnych akcji politycznych, oblał benzyną drzwi wejściowe do gmachu Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji (FSB) i podpalił. To wyraz sprzeciwu wobec terroru służb specjalnych – oświadczył artysta.

Do podpalenia jednego z najbardziej strzeżonych miejsc w rosyjskiej stolicy doszło minionej nocy. Na zdjęciach i filmach, które pojawiły się w mediach społecznościowych widać Pawlenskiego na tle płonącego wejścia do budynku FSB na Łubiance.

Rosyjski performer tłumaczył, że jego działania to protest przeciwko "ciągłemu terrorowi specsłużb" i "odruch walki o własne życie". Pawlenski i dwaj towarzyszący mu dziennikarze zostali zatrzymani przez policję. Artystę oskarżono o zakłócanie porządku i wandalizm. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

 Łubianka to szczególne miejsce, ponieważ to właśnie tam znajdowała się główna siedziba aparatu bezpieczeństwa Związku Sowieckiego - KGB. W czasach terroru komunistycznego zamordowano w tym gmachu wielu więźniów politycznych, w tym również Polaków. 

Źródło: meduza.io, tvn24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze