Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjski opozycjonista: Władza Putina opiera się na kłamstwach, represjach, korupcji i wojnie

AS 13:16 18 października 2019
President of Russia
Lider rosyjskiej partii opozycyjnej Jabłoko skrytykował prezydenta Władimira Putina i utrzymywany przez niego systemem rządów. Według Grigorija Jawlińskiego władza w Rosji opiera się na „kłamstwach, represjach, korupcji i wojnie”.

W ten sposób opozycyjny polityk odniósł się do niedawnej wypowiedzi jednego z kremlowskich doradców, Władysława Surkowa, który stwierdził, że „putinizm jest doskonale sprawdzająca się metodą kierowania państwem i dlatego należy ją zgłębiać”.

W ocenie Grigorija Jawlińskiego putinizm jest „konstrukcją taktyczną nastawioną na stworzenie państwa mafijnego”.

– Korupcja, kłamstwa, wojna, ludzie wsadzani do łagrów i bici na wiecach – tak polityk partii Jabłoko scharakteryzował system rządów obowiązujący w Rosji.

Jawliński powiedział, że putinizm to „dławienie wolności, sianie strachu i zdrady, ignorowanie międzynarodowych praw oraz konfrontacja z rozwiniętymi państwami”.

Jednocześnie oskarżył władze Rosji o „złodziejskie odbieranie wolności i twórczych możliwości milionom współczesnych Rosjan”.

Opozycjonista ostrzegł, że inicjowane przez Kreml dyskusje na temat rządów Władimira Putina są jedynie wstępem do nowej kampanii politycznej.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze