Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjski ambasador w bezczelny sposób obraża Szwedów

apu 10:11 18 grudnia 2014
Flickr/ERIC SALARD/CC BY-SA 2.0
Michaił Wanin, ambasador Rosji w Danii wie, dlaczego Szwedzi podnieśli alarm, gdy pod koniec zeszłego tygodnia rosyjski samolot wojskowy omal nie staranował w powietrzu pasażerskiego samolotu linii SAS.

Obawiam się, że Szwedzi zbyt często odwiedzają Pusher Street – powiedział Wanin w rozmowie z dziennikarzem gazety "Berlingske". Zasugerował w ten sposób, że Szwedzi palą zbyt dużo marihuany. Pusher Street to miejsce w kopenhaskim osiedlu dzielnicy Christianshavn. Władze miasta nadały jej mieszkańcom legalny status niezależnej społeczności, stąd kwitnie tam handel narkotykiem.

Przypomnijmy, że w zeszły piątek rosyjski samolot wojskowy zbliżył się na niebezpieczną odległość do samolotu pasażerskiego szwedzkiego przewoźnika SAS. Samolot realizował lot z Kopenhagi do Poznania.

Gdy kontrolerzy lotu dostrzegli na radarach zagrożenie, wezwali pilota szwedzkiej maszyny do niezwiększania pułapu lotu.

W rejon incydentu poderwano szwedzkie myśliwce. Zidentyfikowały intruza jako rosyjski samolot zwiadowczy Ił-20.

– Szwedzkie władze twierdziły też, że widziały obcą łódź podwodną na swoich wodach terytorialnych. Ale jej tam nie było – dołożył Wanin, nawiązując do polowania szwedzkiej marynarki kilka tygodni temu na niezidentyfikowaną łódź podwodną w szwedzkich cieśninach.

Źródło: www.rmf24.p, PAP

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze