Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjska propaganda: Strajk Kobiet to kara za to, co Polska robi na Białorusi

JJ 19:17 8 listopada 2020
Prezydent Rosji Władimir PutinFot. PAP/EPA/MICHAIL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREML
Kreml przekonuje, że polskie władze stoją za protestami na Białorusi. Rosyjskie media odniosły się w ten sposób do protestów w Polsce przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, wskazując, że jest to „kara za to, co Polska robiła na Białorusi”.

O kremlowskiej propagandzie na temat sytuacji w Polsce i na Białorusi poinformował rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, załączając zrzuty ekranu z artykułami w rosyjskich prokremlowskich mediach.

Jak pisze Żaryn na Twitterze, narrację podjęły „media trwale zaangażowane w prowadzenie walki informacyjnej przeciwko Polsce w celu oczerniania naszego kraju i wzmacniania przekazu o rzekomym zagrożeniu ze strony Polski”.

 

 

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych załączył do wpisu fragmenty artykułów, w których można przeczytać m.in., że „Polska buntuje się już piątą dobę” (tekst z 26 października) i że „w ten sposób stała się tym, co usilnie szykowała Ukrainie w 2014 i Białorusi w 2020 r.”. Co ciekawe, autor postanowił zacytować św. Pawła: „Co posiejesz, to i żąć będziesz”.

Inny cytat mówi o „rewolucji” przeprowadzanej nie tylko przez kobiety, ale również rolników i osoby oburzone „krachem polskiej służby zdrowia w walce z pandemią”.

 

 

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze