Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjska propaganda jak zwykle w formie „Polacy chcą odebrać Wilno i Lwów”

JP 13:45 9 sierpnia 2017
Flickr
– Polacy dążą do rozbioru Ukrainy, chcą zaanektować Lwów – grzmią w ostatnich dniach rosyjskie media. W politycznych talk-shows, pojawiają się również głosy, że Warszawa chce odebrać Wilno i Lwów. Jest to nawiązanie do kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Zaprojektuj z nami Polski Paszport 2018”, która ma na celu wyłonienie motywów, jakie znajdą się w nowym dokumencie. Wśród opozycji znalazła się Ostra Brama w Wilnie i Cmentarz Orląt Lwowskich.

– To nie my, to Polacy na swoich paszportach przedstawiają Lwów – oburzał się jeden z prowadzących na antenie rządowej telewizji Rossija 24, a znany z antypolskich poglądów komentator Witalij Trietiakow przekonywał – Wszyscy wiedzą, że Polacy uważają Ukraińców albo żyjących na tym terytorium za ludzi gorszego sortu – rosyjska propaganda wykorzysta każdą okazję do zaatakowania Polski.

Kampania MSWiA "Zaprojektuj z nami Polski Paszport 2018" wystartowała pod koniec lipca. Na stronie www.zaprojektujpaszport.gov.pl trwa głosowanie, w którym internauci mają wskazać motywy, jakie znajdą się w nowym paszporcie. Wśród pozycji są postaci, wydarzenia, miejsca i symbole związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Głosowanie potrwa do 10 września.

Wiceszef litewskiego MSZ-etu Neris Germanas podkreślił, że Ostra Brama wraz z obrazem Maryi znajdują się na terytorium Litwy, i oświadczył, że ich wizerunki nie powinny znajdować się na oficjalnych dokumentach innego państwa.

Rzeczniczka ukraińskiego MSZ-etu Mariana Beca oświadczyła natomiast, że Ukraina wyraża zdecydowany protest przeciwko zamiarowi umieszczenia na nowych polskich paszportach rysunku kaplicy z terytorium polskiego cmentarza wojskowego na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze