Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjscy sztangiści zdyskwalifikowani za doping. To nie koniec kar

JJ 19:59 8 października 2020
Sztanga - zdj. ilustracyjnePixabay, CC0
Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) zdyskwalifikowała sześcioro rosyjskich sztangistów po analizie danych pozyskanych z moskiewskiego laboratorium antydopingowego. Wśród zawodników uznanych za winnych złamania przepisów dopingowych jest brązowy medalista olimpiady w Londynie, Rusłan Ałbiegow.

Choć są częściowo zmanipulowane, dane z moskiewskiego laboratorium służą Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) do tropienia zawodników, u których doszło do tuszowania pozytywnych wyników testów na obecność zabronionych substancji w organizmie.

Kary nałożono na Ałbiegowa, byłą mistrzynię świata Timę Turijewą, Jegora Klimonowa, Julię Konowałową, Maksyma Szejkę oraz Dmitrija Łapikowa. Ostatni z zawodników jest zdyskwalifikowany już po raz drugi. Wcześniej Łapikowowi odebrano brązowy medal igrzysk w Pekinie w 2008 r.

Szejko otrzymał zakaz startu w zawodach na okres sześciu lat, natomiast Łapikow na osiem lat. Pozostałych sztangistów zdyskwalifikowano na cztery lata, przy czym w przypadku wszystkich zawodników okres obowiązywania kar liczony jest od 2017 lub 2018 roku.

Jak dodała JWF, tymczasowo zawieszono kolejnych trzech rosyjskich sztangistów: byłego wicemistrza Europy Feliksa Chalibiekowa, Aleksieja Jemielianienkę i Arsena Boraganowa. Wkrótce można spodziewać się orzeczeń w sprawie ośmiorga kolejnych sportowców.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze