Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjscy sportowcy pojadą na Igrzyska Olimpijskie. Jest decyzja MKOl

lml 16:55 24 lipca 2016
wikipedia.org/de:User:FreeMO/Domena Publiczna
Członkowie Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zadecydowali, że rosyjscy sportowcy mogą wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich, które rozpoczynają się 5 sierpnia w Rio de Janeiro. Decyzje o wykluczeniu sportowców z poszczególnych dyscyplin może jednak podjąć każda z poszczególnych federacji. Tym samym MKOL zrzucił z siebie odpowiedzialność za decyzję. O wykluczeniu rosyjskich lekkoatletów postanowiło już wcześniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych.

Po ujawnieniu afery dopingowej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych zawiesiło Rosję w prawach członka, co jednocześnie oznaczało wykluczenie jej 68 reprezentantów ze startu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. W związku z tym, w Rio nie wystąpi m.in. w tym rekordzistka świata w skoku o tyczce Jelena Isinbajewa oraz aktualni mistrzowie świata Maria Kuczyna (skok wzwyż) i Siergiej Szubienkow (110 m pł).

Z raportu wynikało, że doping był na porządku dziennym, a w jego organizację włączyła się nawet Federalna Służba Bezpieczeństwa. W latach 2012-2015 zatuszowano 643 przypadki stosowania niedozwolonego wspomagania.

MKOl odpowiada

Dzisiaj MKOl poinformował, że federacje "powinny przeprowadzić indywidualne analizy testów antydopingowych sportowców, biorąc pod uwagę tylko wiarygodne międzynarodowe testy oraz specyfikę poszczególnych dyscyplin, a także panujące w nich zasady". Jest to odpowiedź na zalecenie Światowej Organizacji Antydopingowej, która proponowała, żeby z olimpiady w Rio de Janeiro wykluczyć wszystkich rosyjskich sportowców.

Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w dniach od 5 do 21 sierpnia 2016 roku i weźmie w nich udział ponad 10 500 sportowców z 206 Narodowych Komitetów Olimpijskich.

Źródło: bbc.com, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze