Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rostowskiego w PE nie ma i nie będzie. Fiasko nowego ugrupowania Change UK

am 15:53 27 maja 2019
Telewizja Republika
Jan Vincent Rostowski nie podbił serc Brytyjczyków. W czwartkowych wyborach do Parlamentu Europejskiego nie zdobył mandatu. Przypomnijmy, że były minister finansów startował z drugiego miejsca na liście nowo powstałego, proeuropejskiego ugrupowania Change UK w Londynie.

Nowe ugrupowanie zgromadziło zaledwie 5,3 proc. głosów wyborców w Londynie, co nie przełożyło się na ani jeden mandat w PE. W skali kraju, odnieśli wynik na poziomie 3,6 proc.

Mieszkańców Londynu w nowym Parlamencie Europejskim będą reprezentować trzej przedstawiciele proeuropejskich Liberalnych Demokratów, którzy niespodziewanie triumfowali w głosowaniu, a także po dwóch europosłów z Partii Pracy i eurosceptycznej Partii Brexitu oraz jeden z Partii Zielonych.

Partia Konserwatywna nie uzyskała mandatu w stolicy, tracąc dwóch europosłów kończącej się kadencji, w tym przewodniczącego frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) Syeda Kamalla.

Zdecydowanym zwycięzcą okazała się być Partia Brexitu, która uzyskała 32 proc. głosów. Po zebranych wynikach z 10 na 12 okręgów, uda im się wprowadzić 28 europosłów. Na drugim miejscu byli Liberalni Demokraci (15), przed Partią Pracy (10) i Partią Zielonych (7). Partia Konserwatywna uzyskała jedynie trzy mandaty.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Jan Vincent-Rostowski startuje do PE z... brytyjskiej partii Change UK

 

Źródło: polskieradio24.pl, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze