Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rostowski się doigrał! Już wkrótce stanie przed sądem?

AS 13:55 28 listopada 2018
twitter
Komisja śledcza ds. VAT postanowiła zawiadomić prokuraturę ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego wicepremiera oraz ministra finansów Jana Vincenta Rostowskiego, a także byłego ministra transportu, budownictwa i gospodarki wodnej Sławomira Nowaka. Informacje podał portal TVP Info.

– Zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia czterech przestępstw. Pierwsze z nich to przekroczenie uprawnień przez pana ministra Rostowskiego. Drugie to ujawnieni niejawnych informacji, objętych tajemnicą służbową i skarbową osobie nieuprawnionej. Trzecie to doprowadzenie do straty w mieniu publicznym w ogromnych rozmiarach, poprzez doprowadzenie do doszczelnienia systemu podatkowego. I zarzut niedopełnienia obowiązków co do sankcji unijnych – poinformował na konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący komisji śledczej Marcin Horała. 

Przedstawiciele komisji oświadczyli, że złożenie zawiadomienia do prokuratury jest oparte przede wszystkim na zeznaniach byłej wiceminister finansów Elżbiety Chojny-Duch. 

– To nie kończy prac komisji śledczej. Mamy jeszcze dużo pracy. W toku dalszych prac, jeżeli pojawią się nowe okoliczności, będziemy o nich informować prokuraturę – oświadczył Horała.  

Komisja przyjęła wniosek na posiedzeniu tajnym, przeciwko głosowali posłowie opozycji. 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze