Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rostowski, Grabowski i Parafianowicz mogli popełnić przestępstwo. Horała przedstawił projekt zawiadomienia do prokuratury

PR 13:59 4 lipca 2019
Telewizja Republika
Komisja śledcza do spraw VAT proponuje projekt uchwały ws. zawiadomienia do prokuratury dot. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Jana Vincenta Rostowskiego, Macieja Grabowskiego i Andrzeja Parafianowicza. Do przestępstwa miało dojść w okresie od 2010 do 2013 r. W tym czasie Rostowski był ministrem finansów w rządzie PO-PSL, a pozostali wiceministrami w tym resorcie.

 

Treść wniosku dotyczącego m.in. Jana Vincenta Rostowskiego odczytał podczas posiedzenia komisji przewodniczący Marcin Horała.

- Przestępstwo polega na niedopełnieniu obowiązków poprzez nieprzeprowadzenie koniecznych dla dochodów państwa prac legislacyjnych, co uniemożliwiło przyjęcie w formie ustawy rozwiązań prawnych uszczelniających system podatkowy, który zapobiegałby wyłudzeniom od podatku od towarów i usług oraz zaniżeniu należnego podatku - odczytał Marcin Horała.

 

 

Posłowie opozycji protestowali przeciwko odczytaniu samej treści wniosku podczas posiedzenia komisji. Genowefa Tokarska z Polskiego Stronnictwa Ludowego mówiła, że przedstawiciele opozycji nie mieli możliwości się z nim zapoznać. Dodała, że posłowie nie będą mogli odnieść się do projektu, ponieważ nie znają jego treści.

Posłowie komisji będą mieli czas na zapoznanie się z wnioskiem do najbliższego wtorku.

 

Czytaj także:

Brawo dobra zmiana! PiS rozpocznie pracę nad obniżką podatku PIT dla WSZYSTKICH Polaków

Źródło: sejm.gov.pl, twitter

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze