Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosnąca potrzeba pomocy humanitarnej na świecie. Europosłowie o pandemii Covid-19

IO 20:52 6 marca 2021
Wideokonferencja poświęcona była wyzwaniom Unii Europejskiej w dobie współczesnych kryzysów humanitarnych i pomocy najbardziej potrzebującym w obliczu pandemii koronawirusaFot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
Liczba osób potrzebujących pomocy humanitarnej na świecie, mimo rozwoju technologicznego i globalizacji, wciąż rośnie, a pandemia Covid-19 tylko zaostrzyła tę sytuację - przekonywali uczestnicy wideokonferencji poświęconej pomocy humanitarnej na świecie.
Wideokonferencja poświęcona była wyzwaniom Unii Europejskiej w dobie współczesnych kryzysów humanitarnych i pomocy najbardziej potrzebującym w obliczu pandemii koronawirusa. Jej celem była m.in. ocena dotychczasowej polityki pomocowej dostarczanej przez UE, odpowiedź na pytanie, jaka forma pomocy jest optymalna oraz wyznaczenie kierunków zmian, aby przygotować europejską pomoc humanitarną na nowe wyzwania. Poruszony został także problem aktualnej sytuacji i problemów w pomocy humanitarnej, wynikających z pandemii.

Kempa podkreśliła, że konferencja zbiegła się w czasie z pielgrzymką papieża Franciszka do Iraku. W jej opinii każdy gest wobec potrzebujących niesie im nadzieję i jest niezwykle ważny.

- Również dla polskich organizacji pozarządowych - niezależnie, czy mają one charakter świecki, czy katolicki - priorytetem jest zawsze udzielanie pomocy potrzebującym bez względu na ich wyznanie, czy też narodowość - zaznaczyła. Jednakże, jak podkreśliła eurodeputowana, kluczowa jest pomoc niesiona tym ludziom w miejscu ich urodzenia i zamieszkania, czyli tam, gdzie są zakorzenieni kulturowo.

Europosłanka PiS podkreśliła, że liczba osób potrzebujących pomocy na świecie, mimo rozwoju technologicznego i globalizacji, wciąż rośnie, a pandemia Covid-19 tylko zaostrzyła tę sytuację.

Kempa przypomniała, że UE jest jednym z największych darczyńców jeżeli chodzi o pomoc humanitarną, przeznaczającym znaczącą część światowych funduszy na pomoc doraźną dla ofiar klęsk żywiołowych lub katastrof spowodowanych przez człowieka.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze