Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosjanie zatrzymali siostrę Nadii Sawczenko. "Jest na federalnej liście poszukiwanych"

ma 7:46 28 kwietnia 2016
FACEBOOK/Игорь Лептуга
Wczoraj na granicy ukraińsko-rosyjskiej rosyjska straż graniczna zatrzymała Weronikę Sawczenko – podaje agencja Reuters. Zatrzymana kobieta jest siostrą ukraińskiej pilotki Nadii.

– Siostrę pilotki zatrzymano na granicy i poinformowano, że jest ona na federalnej liście poszukiwanych w Rosji – powiedział Yarema Dukh z biura prasowego Petra Poroszenki. Kobiecie zabrano paszport.

Międzynarodowi partnerzy Ukrainy zaalarmowali prezydenta Petra Poroszenkę o incydencie. Ukraińscy dyplomaci starają się wyjaśnić sprawę. "Weronika Sawczenko i nasz konsul zamknęli się w samochodzie dyplomatycznym. Rosyjskie władze blokują samochód, ignorując jego status dyplomatyczny" – napisał na Twitterze Dmytro Kuleba, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy.

Nadia Sawczenko w połowie marca została skazana przez Federację Rosyjską na 22 lata kolonii karnej za rzekome spowodowanie śmierci dwóch dziennikarzy. Sąd stwierdził, że ukraińska pilotka kierowała się nienawiścią i wrogością na tle politycznym. Po wyroku ukraińska pilotka rozpoczęła głodówkę na znak protestu. Niedawno prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uzgodnił z prezydentem Rosji warunki ekstradycji więzionej kobiety na Ukrainę. 

Źródło: Reuters, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze