Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosjanie twierdzą, że zniszczyli rakiety przeznaczone dla Chin. Czy aby na pewno?

AS 18:17 18 lutego 2019
President of Russia
Rosja zniszczyła rakiety przeznaczone dla kompleksów S-400, które miały kupić Chiny - podało Radio Svoboda. Oficjalnie Moskwa twierdzi, że rakiety zostały uszkodzone w trakcie transportu i Pekin dostanie nowe.

Jednak Radio Svoboda przypomina, że w 2018 roku Stany Zjednoczone nałożyły na Chiny sankcje za zakup dziesięciu rosyjskich myśliwców Su-35. Firmy zbrojeniowe, które podejmą współpracę z chińskim Ministerstwem Obrony, nie dostaną zgody na zawieranie umów z amerykańskimi instytucjami finansowymi. 

Szef rosyjskiego koncernu zbrojeniowego Siergiej Czemiezow tłumaczy w rozmowie z agencją RBK, że statek, który przewoził rakiety dla chińskiego resortu obrony, wpadł w sztorm. - Nie wytrzymały mocowania i rakiety zostały uszkodzone - stwierdził szef koncernu "Rostech".

Radio Svoboda przypomina, że Pekin zamówił sześć dywizjonów rakietowych. Kontrakt opiewa na kwotę 3 miliardów dolarów. Z kolei Indie podpisały umowę na kwotę 5 miliardów dolarów. Na dostawę systemów S-400 czeka też Turcja. 

Oba kraje mogą zostać objęte amerykańskimi sankcjami za zakup rosyjskiego uzbrojenia. Kompleksy S-400 są wyposażone w rakiety, które mogą niszczyć pociski balistyczne i samoloty. Rosja rozlokowała S-400 między innymi w pobliżu granic Polski, w obwodzie kaliningradzkim i na anektowanym Krymie. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze