Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosja: Zakończono akcję ratunkową po zatonięciu trawlera "Onega". Siedemnastu rybaków zginęło

DZ 16:53 30 grudnia 2020
"Onega"Twitter Coble and Keelboat Society (@coble_and_keel)
Po zatonięciu rosyjskiego trawlera "Onega" akcja ratunkowa na Morzu Barentsa została zakończona. Siedemnastu rybaków zginęło.

Zwodowany w 1979 r. trawler "Onega" zatonął 28 grudnia na Morzu Barentsa w pobliżu Nowej Ziemi (obwód archangielski). Na pokładzie znajdowało się 19 osób. Załodze płynącego nieopodal statku rybackiego udało się uratować dwie osoby, los pozostałych marynarzy był nieznany.

Członkowie załogi "Onegi" pochodzili z obwodów murmańskiego, archangielskiego, rostowskiego i kurskiego. Trawler należał do spółdzielni z Archangielska.

Jak przekazała agencja Interfax, Federalna Agencja Transportu Morskiego i Rzecznego Rosmorrechflot poinformowała, że poszukiwanie zaginionych rybaków przerwano o godz. 15:00 czasu moskiewskiego. Biorące udział w akcji ratunkowej jednostki wracają do portu.

Według wstępnych ustaleń, oblodzony statek przechylił się, a następnie zatonął. Tuż przed tragedią załoga wyciągała włok.

Jeden z uratowanych rybaków relacjonował, że do katastrofy doszło w czasie silnego sztormu, a nikt nie miał czasu na użycie środków ratunkowych. - Ludzie zostali dosłownie zmyci z pokładu - mówił Interfaksowi mężczyzna.

Na podstawie artykułu o zasadach bezpieczeństwa w transporcie morskim w sprawie wszczęte zostało postępowanie karne.

Źródło: rp.pl, Twitter Coble and Keelboat Society (@coble_and_keel)

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze