Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosja wzmacnia siły w obwodzie kaliningradzkim

AS 17:08 25 lutego 2018
wikimedia commons
Rosja zapowiedziała duże wzmocnienia swoich sił w obwodzie kaliningradzkim. Wiceadmirał Aleksandr Nosatow powiedział: ,,Flota Bałtycka otrzyma w tym roku zestawy rakiet Triumf, nowe okręty oraz dodatkowe myśliwce i helikoptery''.

Dowódca Floty Bałtyckiej poinformował, że podległe mu jednostki w ramach modernizacji otrzymają: nowe okręty rakietowe, systemy obrony przeciwlotniczej S-400 Triumf, zmodernizowane samoloty wielozadaniowe Su-30SM oraz śmigłowce Ka-27M.

Moskwa już wcześniej zapowiedziała, że w ramach odpowiedzi na amerykańską tarczę rakietową rozmieści systemu S-400 Triumf obwodzie kaliningradzkim.

Portal "Defence 24.pl" zauważa, że okręty, które mają wzmocnić rosyjskie oddziały to jednostki typu 22800. Rosjanie chwalą się, że mają one ,,"szybkość niszczyciela, wymiary małej korwety, a siłę ognia jak w przypadku krążownika''. Ponadto okręty uzbrojone są w rakiety manewrujące.

System S-400 Triumf to obecnie najnowocześniejszy kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy jaki posiadają rosyjskie siły zbrojne. Jego maksymalny zasięg to 400 km.

Zdaniem Rosjan S-400 Triumf jest w stanie strącić samoloty, które są skonstruowane w technologii zapewniającej niską wykrywalność przez radary.

Źródło: wp.pl; defence24.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze