Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosja "nie jest gotowa" na informowanie NATO o swoich manewrach

ds 18:51 14 marca 2017
Zdj ilustracyjnekr.sputniknews.com
– Rosja na razie nie jest gotowa informować NATO o planowanych ćwiczeniach wojskowych – mówił agencji „Interfax” przedstawiciel MSZ Rosji Andriej Kielin. Chodzi o manewry "Zapad 2017".

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył 9 marca, że sojusz "doceniłby" zaproszenie ze strony Rosji do obserwowania manewrów wojskowych, które planowane są na wrzesień na Białorusi. NATO chciałoby też otrzymać szczegółowe informacje o ćwiczeniach. W poniedziałek Stoltenberg wyraził nadzieję, że Federacja Rosyjska na posiedzeniu Rady NATO-Rosja poinformuje sojusz o planowanych manewrach.

– Na razie nie jesteśmy na tyle zaawansowani w odbudowie naszych relacji, by przejść do takich kroków, jak perspektywiczne wyjaśnianie podobnych sytuacji – zaznaczył Kielin, komentując słowa sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. – Teraz w nowym roku trzeba zacząć pracę nad zwoływaniem nowych posiedzeń Rady NATO-Rosja (NRC). Uważam, że w najbliższym czasie takie posiedzenie Rady zostanie zwołane – dodał Kielin.

NRC została powołana w 2002 roku na mocy ustaleń zawartych w Deklaracji Rzymskiej. Jest to forum konsultacji w kwestiach związanych z bezpieczeństwem i współpracą między członkami NATO i Federacją Rosyjską.

Źródło: wprost.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze