Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosja: Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa

A.N. 11:31 19 marca 2020
Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY
W szpitalu w Moskwie zmarła 79-letnia pacjentka, u której zdiagnozowano koronawirusa - poinformował w czwartek sztab powołany w stolicy Rosji w związku z pandemią. Jest to pierwszy w Rosji zgon związany z koronawirusem SARS-CoV-2.
Przyczyną zgonu stało się zapalenie płuc. Pacjentka cierpiała na chroniczne poważne schorzenia, w tym cukrzycę i chorobę nadciśnieniową serca. "Śmierć nastąpiła w rezultacie zapalenia płuc na tle jednoczesnej bardzo ciężkiej patologii" - głosi komunikat sztabu.

Pacjentka trafiła 13 marca do prywatnej kliniki. Dwa dni później, gdy testy wykazały u niej obecność koronawirusa, przeniesiona została do szpitala zakaźnego.

W oświadczeniu sztabu władze Moskwy przypomniały, że osoby w wieku powyżej 60 lat ciężko przechodzą powikłania podczas chorób zakaźnych. Sztab zaleca osobom w tym wieku, by zminimalizowały kontakty.

Do osób powyżej 60. roku życia władze Moskwy rozsyłają od połowy tego tygodnia SMS-y i maile z apelem o rezygnację z wizyt w centrach handlowych, kawiarniach, sklepach i innych miejscach, gdzie licznie gromadzą się ludzie.

Oficjalny bilans zakażeń koronawirusem w Rosji to 147 osób, według stanu na 18 marca, z czego ponad 80 - w Moskwie.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze