Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosja grozi Szwecji. Ławrow: Jeżeli wstąpicie do NATO, podejmiemy działania militarne

ma 16:31 29 kwietnia 2016
szef dyplomacji rosyjskiej Siergiej ŁawrowFLICKR/PROUTENRIKSDEPARTEMENTET UD/CC BY-ND 2.0
Szef dyplomacji rosyjskiej Siergiej Ławrow w wywiadzie dla szwedzkiej gazety stwierdził, że jeśli Szwecja postanowi wstąpić do NATO, odpowiedzią Rosji będzie zastosowanie środków wojskowo-technicznych na północnej granicy kraju.

Ławrow przekonywał, że jeśli Szwecja wstąpi do NATO, to Rosja nie odbierze tego jak chęć ataku, ale „jeżeli szwedzka infrastruktura wojskowa będzie w takim wypadku podlegać dowództwu NATO, to, oczywiście, na naszych północnych granicach będziemy musieli zastosować nieodzowne środki wojskowo-techniczne”.

Szef rosyjskiego MSZ przekonywa, że wynika to z tego, że po północnej stronie Rosji jest „blok wojskowo-polityczny, który traktuje Rosję jak zagrożenie i chce ją powstrzymać na wszelkie możliwe sposoby”. Pytany o to, jakie konkretne środki mają zostać podjęte, odpowiedział, że zależy to od Ministerstwa Obrony i Sztabu Generalnego.

Jedną sprawą jest, kiedy masz na północy wśród swoich sąsiadów neutralne państwa, a czym innym jest, kiedy są oni członkami Paktu Północnoatlantyckiego, który w ostatnim czasie jednoznacznie deklaruje jako swój cel powstrzymanie Rosji, nazywając ją głównym zagrożeniem – tłumaczył Ławrow.

Niedawno również rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu zapowiadał podjęcie odpowiednich kroków wojskowo-technicznych. – Moskwa jest zmuszona podjąć odpowiednie kroki odwetowe natury wojskowo-technicznej w związku z działaniami NATO i USA, które rozmieszczają swoje infrastruktury w pobliżu granic rosyjskich – powiedział Szojgu.

Źródło: wprost.pl, lenta.ru

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze