Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ronaldo na premierze filmu o sobie, Messi zapowiada swój powrót

mm 20:51 10 listopada 2015
facebook.com/LeoMessi
Być może kiedyś powstanie film fabularny o rywalizacji (dla wielu fanów) dwóch najlepszych piłkarzy na świecie. Obecnie możemy zaobserwować zdarzenia, dotyczące ich losów życia jakby z konwencjonalnego scenariusza. Leo Messi powraca w spokoju do treningu, przy niezbyt dokładnych doniesieniach medialnych owijających tajemnicą jego zdrowie. Cristiano Ronaldo odwiedza czerwony dywan celebrując swój sportowy sukces na premierze filmu o swoim życiu. Nasuwa się ciekawe pytanie, gdzie są granice samorealizacji w życiu dwóch ikon nowoczesnej historii piłki nożnej?

Argentyńczyk po okresie sześciu i pół tygodnia powraca do indywidualnego treningu z piłką. Wszyscy fani są ciekawi, czy zdąży w kilkanaście dni wyzdrowieć przed El Clasico. Problemy Messiego dotyczą urazu kolana, prawdopodobnie któregoś z więzadeł. Takie kontuzje nie biorą się z niczego, a najczęściej z przemęczenia. Lionel zbliża się do wieku uważanego za najlepszy dla piłkarza, przynajmniej kiedyś uważano, że tak jest. Kariera Messiego naszpikowana rekordami jest wyjątkiem, dlatego specyficznie trzeba brać pod uwagę rozwój jego sportowej kariery.

Cristiano Ronaldo święcił swój kunszt piłkarski na premierze filmu o swoim życiu prywatnym. Twórcy reklamują produkcję hasłem ,,Niesłychany, intymny, ostateczny” Wielkie londyńskie tłumy wiwatujące na cześć piłkarza i organizacyjna otoczka, potęgowały całe wrażenie. Powracając do sfery sportowej. Ronaldo strzelił 8 bramek w 11 kolejkach Premiera Division i 5 goli w Lidze Mistrzów, w której jest liderem strzelców. Są to bardzo dobre statystyki, ale za nimi kryją się pewne niewygodne fakty. Mianowice gra Portugalczyka pozostawia wiele do życzenia, a największym jego mankamentem jest brak stabilności formy. Piłkarski celebryta przeplata dobre występy z bardzo przeciętnymi. Ostatnio głośno zrobiło się o jego problemach z kolanem. Jak zapewnia sam zawodnik, przyzwyczaił się do permanentnego bólu i nie zamierza pauzować.

Messi oraz Ronaldo coraz częściej miewają problemy ze zdrowiem. Pomimo, że mają do dyspozycji najlepszych specjalistów, najnowocześniejsze metody odnowy biologicznej oraz rehabilitacji, pozostają tylko ludźmi. Gwiazdorzy światowego futbolu grają w coraz większej liczbie spotkań. Obecnie są niesamowicie eksplorowani również w świecie popkultury. Dopiero od kilku lat jesteśmy świadkami tak intensywnego życia piłkarzy, w którym przenika się sfera sportowa oraz kulturowa. Czy żyjemy w czasach kiedy poznajemy granice piłkarskich możliwości? Całe środowisko piłkarskie nakręca spiralę sportowego show-biznesu.

Źródło: facebook.com/LeoMessi facebook.com/Cristiano/

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze