Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rolnictwo: Polska staje się zaopatrzeniowcem świata!

AS 19:57 13 grudnia 2019
pixabay
Premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski otworzyli w Brukseli drugi Polska Food Festiwal. Celem wydarzenia organizowanego przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej w Brukseli jest promocja polskiej żywności.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że inicjatywie wspierającej polskie produkty towarzyszy również promocja kultury naszego kraju.

 

W ocenie premiera, takie wydarzenie to ciekawa oferta dla obcokrajowców. - Tak jak polskie jedzenie smakuje, to żadne na świecie nie jest takie dobre. Oprócz wszystkich nowinek regionalnych, o których się tutaj dowiedzieliśmy, spotkaliśmy też osoby, które zarejestrowały się w rolniczym handlu detalicznym. To sposób prowadzenia działalności gospodarczej, promocji regionalnych produktów, który jest najbardziej korzystny dla obywateli - powiedział premier.

 

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaznaczył, że dowodem na wysoką jakość polskich produktów są wyniki eksportu. Jego wartość ma przekroczyć w tym roku ponad 30 miliardów euro.

 

- Stajemy się bardzo liczącym się już graczem, czy zaopatrzeniowcem świata. Tak rozumiemy rolę polskiego rolnictwa, rolę związaną z wyżywieniem ludzkości, z tym, że kraje leżące w umiarkowanej strefie klimatycznej, o dobrych warunkach, tak jak Polska, mają pewnego rodzaju obowiązek - dodał minister rolnictwa.

Inicjatywę Polska Food Festiwal wspierają Polska Organizacja Turystyczna i Instytut Polski w Brukseli. W trakcie festiwalu polscy producenci żywności prezentują swoje wyroby, a samo wydarzenie łączy tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy z koncertami, zimowymi warsztatami dla dzieci i innymi atrakcjami.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze