Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Rodzina 500+” inspiracją dla litewskich polityków! Chcą wprowadzić nowe zasiłki na dzieci

MAD 13:47 8 czerwca 2017
123RF.com
Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”, litewski rząd zapowiedział uszczelnienie podatków, walkę z szarą strefą, a także wprowadzenie zasiłków na dzieci. Litewscy politycy nie ukrywają, że inspiracją dla tego ostatniego postulatu był program „Rodzina 500+” wprowadzony i realizowany w Polsce przez rząd Beaty Szydło.

Jak czytamy w „GPC”, rząd na Litwie chce wprowadzić reformy, które zmniejszą społeczną polaryzację i ubóstwo. Jednym z działań ma być zastąpienie obecnych zasiłków na dzieci, które przyznawane są dla najuboższych przez zasiłek na dziecko przyznawany niezależnie od dochodów. Wysokość zasiłku ma także wzrosnąć. Rząd pozytywnie odniósł się do propozycji Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, która chce systemu wprowadzającego zasiłek w wysokości 120 euro na każde dziecko niezależnie od dochodu.

Politycy nie ukrywają, że taki system zasiłków inspirowany jest polskim programem „Rodzina 500+”.

Dodatkowo, rząd litewski zapowiada walkę z szarą strefą i uszczelnienie podatków. Wśród propozycji rządu znalazło się również zlikwidowanie ulgowych taryf VAT dla hoteli oraz pozbawienie rolników ulg podatkowych. 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze