Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Rodzice Brauna mieszkają w Ameryce, zawoziłem go do amerykańskiej Częstochowy. Teraz to okupant”

mn 21:00 23 czerwca 2019
- Jeżeli Grzegorz Braun w czasie manifestacji koło ambasady amerykańskiej mówi, że przechodzimy koło ambasady okupanta, a wojska amerykańskie porównuje do sowieckich, to czuje się jak kolaborant, bo płacę w Ameryce podatki. Podobnie jak rodzice Brauna, którzy mieszkają w Buffalo. Parę lat temu zawoziłem go do amerykańskiej Częstochowy. A potem dokonał wolty i dziś szkodzi Polsce. Widzę przewrotność w tej jego krasomówczości – mówi Tadeusz Antoniak, szef klubu Gazety Polskiej w Filadelfii, który dziś o 22.30 będzie gościem Piotra Lisiewicza w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika.

Tadeusz Antoniak to jeden z twórców sukcesu Polonii amerykańskiej, jakiego nie było od dziesięcioleci. Jak powiedział niedawno Steve Bannon, były szef kampanii wyborczej Donalda Trumpa, bez głosów Polaków nie zostałby on prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Polonia, w tym Kluby Gazety Polskiej nawiązały bliską współpracę w amerykańskimi Republikanami, która pomogła z zawarciu korzystnych umów między Polską i Ameryką. Odpowiedzią jest rosyjska kontrakcja, również wśród Polonii. - Nie pokazujemy personalnie, że ktoś jest agentem rosyjskim. Pokazujemy pewne mechanizmy tak na terenie Polski, jak i Stanów Zjednoczonych– mówi o tych sporach Tadeusz Antoniak.

W „Wywiadzie z chuliganem” opisze on geografię grup, które chcą rozbić polsko-amerykańskie porozumienie wśród Polonii. - Liderem tego „ugrupowania” związanego z Konfederacją jest niejaki Wojciech Jeśman, który w 1978 r. wstąpił do KSS KOR, potem był internowany. Jak się przyznał, był w przeszłości „głupim liberałem”, a w tej chwili jest skrajnym narodowcem, który sławi Polskę słowiańską w sojuszu z Moskwą. Ma kontakty w Norwegii z niejakim Bogdanem Kulasem, który współpracuje z Eugeniuszem Sendeckim i jego Telewizją Narodową oraz Aleksandrem Jabłonowskim, który twierdzi, że Konfederacja Targowicka była ważna i dla Polski potrzebna– wyjaśnia.

„Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W radiu słuchać można go w każdą sobotę o 16.00, telewizyjna premiera w Republice w każdą niedzielę o 22.30.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze