Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Roboty, sztuczne deszcze, hologramy. Miasto przyszłości w Arabii Saudyjskiej

DW 21:34 11 stycznia 2021
Miasto przyszłościpexels.com
Saudyjski książę koronny ogłosił, że powstanie miasto „The Line”, które ma być częścią metropolii "Neom". Milionowe miasto z robotami, nauczycielami-hologramami i sztucznymi deszczami.

Książę Mohammed bin Salman zapowiedział, że powstanie nowe miasto. 

Ma być domem dla miliona mieszkańców.

Książę opisał projekt jako „plan, w jaki sposób ludzie i planeta mogą współistnieć w harmonii”.

Ultraszybki tranzyt i autonomiczne rozwiązania w zakresie mobilności zapewnią, że żadna podróż w obrębie miasta nie przekroczy 20 minut.

- W całej historii miasta budowano, aby chronić swoich obywateli. Po rewolucji przemysłowej miasta przedkładały maszyny, samochody i fabryki nad ludzi. W miastach uważanych za najbardziej zaawansowane na świecie ludzie spędzają lata na dojazdach do pracy – mówił bin Salmani prezentując futurystyczny pomysł.

plk_670.

- Dlaczego mielibyśmy poświęcić naturę dla rozwoju? Dlaczego siedem milionów ludzi miałoby umierać każdego roku z powodu zanieczyszczenia? Dlaczego mamy tracić milion ludzi każdego roku z powodu wypadków drogowych? I dlaczego mielibyśmy godzić się na marnowanie lat życia na dojazdy. Dlatego musimy przekształcić koncepcję miasta konwencjonalnego w futurystyczne – zaznaczył książę Mohammed bin Salman.

The Line to element Neom, zasilanej czystą energią metropolii high-tech, której pomysł został zaprezentowany w 2017 roku. W owym mieście padać ma sztuczny deszcz, ludzi mają obsługiwać roboty, a w szkołach uczyć nauczyciele-hologramy.

Książę Mohammed bin Salman zamierza wydać na budowę miasta 500 mld dolarów amerykańskich.

Źródło: The Line

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze