Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Robi się ciepło! Oto niezawodne sposoby na atakujące nasze ogródki … krety!

sm 11:45 19 kwietnia 2018
fot. shutterstock.com
Ci z nas, którzy mają domy i ogródki borykają się z inwazją … kretów, które podkopują ziemię i uszkadzają korzenie roślin, krzewów i drzew. Jak walczyć z kretami w naturalny i mało inwazyjny sposób?

 

Czosnek i zioła  - Krety pomogą odstraszyć czosnek i zioła: aksamitka, bazylia i komosa. Wystarczy wrzucić kilka ząbków czosnku lub garść ziół (najlepiej świeżych) do kreciego korytarza i zalać niewielką ilością octu. Krety nie lubią aromatycznych i ostrych zapachów. 

Nieinwazyjne pułapki na krety - Warto zaopatrzyć się w pułapki, które utrudnią kretom wyjście z norki. Gdy zwierzę wpadnie w siatkę, wynosimy go jak najdalej od posesji i wypuszczamy na wolność. 


Spleśniałe skórki cytrusów - Krety nie lubią również spleśniałych skórek cytrusów. Wystarczy powrzucać je do rowu, który wykopały, a po kilku godzinach nie będzie po nich śladu.

 

Olejki aromatyczne - Krety boją się również olejków aromatycznych. By ochronić ogródek przed ich wykopami, najlepiej skropić trawę i okolice ogrodzenia olejkiem.


Urządzenia emitujące ultradźwięki - Obecnie w sklepach z artykułami przemysłowymi i ogrodniczymi znajdziemy też urządzenia emitujące ultradźwięki. Odstraszają one gryzonie oraz gołębie.

Hałasujące wiatraki  - Podobnie jak urządzenia emitujące ultradźwięki, działają również hałasujące wiatraki, które możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy, że umieścimy plastikową butelkę na długim kiju i wbijemy go w miejsca, gdzie krety kopią swoje rowki.

 

Źródło: interia

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze