Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rewolucyjny pomysł FIFA. Sztuczna inteligencja pomoże przy spalonych

jm 20:52 8 kwietnia 2021
Mistrzostwa Świata w Katarze mają rozpocząć się 21 listopada 2022 rokuFot. pixabay/jeffersonassilva
Technologię automatycznego spalonego pierwszy raz będzie można zobaczyć na przyszłorocznym mundialu w Katarze. Komputerowe wsparcie ma zdynamizować grę oraz pomóc arbitrom podejmować słuszne decyzje w trakcie meczu.

Międzynarodowy Związek Piłki Nożnej, organ nadzorujący przepisy piłkarskie, poinformował, że planuje przetestować półautomatyczną technologię podejmowania decyzji.

- W tej chwili do sprawdzenia pozycji spalonej rysuje się linie. Trwa to około 70 sekund, czasem minutę i 20 sekund, a nawet trochę dłużej, gdy sytuacja jest bardzo trudna do oceny. To ważne, bo widzimy, że zawodnicy często cieszą się z goli, a później są one anulowane z powodu sytuacji marginalnych - podkreślił szef rozwoju FIFA Arsene Wenger.

Celem wykorzystania tej technologii byłoby zapewnienie dokładniejszych zgłoszeń spalonych i skrócenie czasu ich oceniania.

- W półautomatycznym wariancie sygnał trafia najpierw do wozu VAR, który przekazuje informację liniowemu. Pracujemy nad tym, aby do użycia weszły automatyczne spalone, w których ​​sygnał od razu trafia do liniowego - tłumaczy Wenger.

Źródło: pr24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze