Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Repetowicz: wojna z Iranem wydaje się kompletnym szaleństwem

pmb 17:55 14 lutego 2019
Fot. Telewizja Republika
W krótkiej perspektywie czasowej nie będzie wojny z Iranem. Wojna z Iranem wydaje się zupełnym szaleństwem. Atak na Iran jest szaleństwem – powiedział Witold Repetowicz (korespondent wojenny, Defence24), który był gościem red. Marcina Bąka w Telewizji Republika.

Poza nienawistną retoryką, irański reżim otwarcie opowiada się za kolejnym Holokaustem i poszukuje sposobów na jego przeprowadzenie – powiedział wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

– Ajatollah Chomeini powiedział, że misją Iranu jest wymazanie Izraela z mapy. Iran pod dyktaturą ajatollahów stara się odtworzyć starożytnego perskie imperium. Gdy my tu rozmawiamy, tamten reżim stara się wytyczyć korytarz wpływów przez Irak, Syrię i Liban, jako niezakłócaną drogę dla swoich wojsk i ideologii  – podkreślił wiceprezydent USA. 

– W krótkiej perspektywie czasowej nie będzie wojny z Iranem. Wojna z Iranem wydaje się zupełnym szaleństwem. Atak na Iran jest szaleństwem – mówił Repetowicz, który skomentował temat konfliktu między Iranem a Stanami Zjednoczonymi i konferencji bliskowschodniej.

Konflikt między Arabią Saudyjską a Irakiem

– Prawdopodobieństwo ataku na Iran obniża to, że po konferencji ministra Czaputowicza i Mike’a Pompeo widać było, że nie doszło do porozumienia w sprawie ostrych działań przeciwko Iranowi – podkreślił gość red. Bąka. – W pewnym momencie Stany Zjednoczone zorientują się, że sankcje są nieefektywne.

– Warto prześledzić analizy dotyczące postawy Arabii Saudyjskiej podczas ataku na Irak. Arabia Saudyjska najbardziej obawiała się stworzenia udanej demokracji w Iraku. Stworzyłoby to zagrożenie dla jej systemu. (...) W tym momencie Irak i Iran mają większą populację od Arabii Saudyjskiej.  

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze