Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rekonstrukcja lada dzień. Możliwe scenariusze…

8:35 30 maja 2019
Adam Guz/KPRM
Wczoraj po południu odbyło się powyborcze spotkanie komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z głównych tematów była niezbędna rekonstrukcja rządu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Beatę Mazurek na stanowisku wicemarszałek sejmu i rzecznik klubu ma zastąpić Elżbieta Witek. Wszystko wskazuje też na to, że rekonstrukcja będzie dużo głębsza, niż wynikałoby z konieczności - pisze w czwartkowej "GPC" Jacek Liziniewicz.

Spotkanie komitetu politycznego PiS rozpoczęło się wczesnym popołudniem. Wiadomo, że jednym z głównych tematów obrad była rekonstrukcja rządu. W niedzielnych wyborach mandat europosła zdobyło kilku ważnych polityków z ław rządowych. Mateusz Morawiecki będzie miał wakaty na stanowiskach: ministra spraw wewnętrznych i administracji, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, ministra edukacji narodowej i rzecznika rządu.


Wczoraj politycy Prawa i Sprawiedliwości byli wyjątkowo oszczędni w słowach. Tymczasem na dziennikarskiej giełdzie często przewijało się nazwisko Elżbiety Witek. Część komentatorów przymierzała ją do stanowiska szefa MSWiA. Według naszych informacji najprawdopodobniej zajmie ona stanowisko Beaty Mazurek. Wśród kandydatów na ministra spraw wewnętrznych pojawiał się też Paweł Szefernaker, prawa ręka Joachima Brudzińskiego.

Nie milkną spekulacje co do tego, kto zastąpi szefową MEN Annę Zalewską. Wśród możliwych kandydatów pojawiał się wiceprzewodniczący sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży Dariusz Piontkowski. Z kolei Elżbietę Rafalską mógłby zastąpić jej dotychczasowy zastępca Stanisław Szwed.

– Ministerstwo jest już rozpędzoną maszyną, jest w znakomitym składzie osobowym: minister Szwed, minister Zieleniecki, minister Michałkiewicz to osoby, które w polityce społecznej są od dziesiątków lat, znakomicie znają wszystkie kwestie. Zresztą minister Kuberski, który do nas niedawno dołączył, to też osoba, która wcześniej pracowała w ministerstwie – mówiła wczoraj Elżbieta Rafalska. Podczas briefingu towarzyszył jej właśnie Stanisław Szwed.

Dużo wskazuje jednak na to, że rekonstrukcja nie zakończy się tylko na tych resortach opuszczonych przez europosłów. W kuluarach mówi się, że zmiany miałyby nastąpić w resortach finansów i zdrowia. – Decyzje będą dzisiaj, choć niekoniecznie znane publicznie. Lada dzień będą także znane publicznie – powiedział wczoraj wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki.

  

 Czytaj więcej w dzisiejszej "Codziennej".

 

 

 

 Czytaj także:

BRAK SŁÓW... Bohater spotu Scheuring-Wielgus: Janusze i Grażyny wybrały chamice z PiS

Źródło: Jacek Liziniewicz / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze